Dlaczego warto oraz w jaki sposób można wspierać przemysł audiowizualny?

Dlaczego warto wspierać przemysł audiowizualny?

Sektor audiowizualny jest branżą strategiczną dla rozwoju każdego kraju. Stanowi on ważny filar napędzający innowacje i tworzący nowe miejsca pracy, zwłaszcza w gospodarkach wschodzących. Biorąc pod uwagę tę kluczową rolę, niepokojące jest to, że sektor audiowizualny przeżywa obecnie kryzys na całym świecie. Zapotrzebowanie na treści audiowizualne rośnie we wszystkich branżach: od gier wideo i aplikacji VR po serwisy streamingowe i platformy takie jak Vimeo czy Netflix.

Każdy może teraz uzyskać dostęp do treści audiowizualnych na żądanie, niemal wszędzie i o każdej porze. Wydaje się jednak, że ten boom popytu nie spotkał się z równym wzrostem produkcji. Tradycyjne wytwórnie zamykają się na prawo i lewo, bez widocznego wzrostu produkcji nowych treści, które mogłyby wypełnić ich pustkę.

Czym jest przemysł audiowizualny?

Przemysł audiowizualny to sektor odpowiedzialny za tworzenie treści audiowizualnych, w tym filmów, programów telewizyjnych, gier wideo, aplikacji VR i AR, filmów dokumentalnych i treści dla internetowych serwisów streamingowych. Produkcja filmów i seriali telewizyjnych, gier wideo, a także tworzenie aplikacji, doświadczeń z zakresu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości są częścią przemysłu audiowizualnego.

Przemysł audiowizualny ma kluczowe znaczenie dla rozwoju każdego kraju. Jest ważnym filarem napędzającym innowacje i tworzącym nowe miejsca pracy, zwłaszcza w gospodarkach wschodzących. Sektor audiowizualny jest bardzo ważną branżą z punktu widzenia gospodarki, kultury i społeczeństwa.

Dlaczego warto inwestować w branżę audiowizualną?

Zapotrzebowanie na treści audiowizualne rośnie we wszystkich branżach, w tym w grach wideo i aplikacjach VR oraz serwisach streamingowych. Każdy może teraz uzyskać dostęp do treści audiowizualnych na żądanie, niemal w każdym miejscu i czasie. Wydaje się, że ten boom popytu nie spotkał się z równym wzrostem produkcji. Tradycyjne studia są zamykane na prawo i lewo, bez widocznego wzrostu produkcji nowych treści, które mogłyby wypełnić ich pustkę. Przemysł audiowizualny ma kluczowe znaczenie dla rozwoju każdego kraju.

Jest ważnym filarem napędzającym innowacje i tworzącym nowe miejsca pracy, zwłaszcza w gospodarkach wschodzących. Sektor audiowizualny jest bardzo ważną branżą z punktu widzenia gospodarki, kultury i społeczeństwa. Biorąc pod uwagę tę kluczową rolę, niepokojące jest to, że sektor audiowizualny znajduje się obecnie w kryzysie na całym świecie.

Jakie są korzyści ze wspierania przemysłu audiowizualnego?

Korzyści wynikające z wsparcia przemysłu audiowizualnego są bardzo duże i a wsparcie samej branży jest aktualnie bardzo potrzebne. Oto kilka z pryzkładów jakie są korzyści:

Ostatnie wpisy

Dlaczego ważne jest, aby Twój film był widoczny na festiwalach

Niezależnie od tego, czy jesteś reżyserem, producentem, aktorem czy technikiem w niezależnej produkcji filmowe

Dalej

Polska sztuka za granicą - dopiero przyszłość czy już teraźniejszość?

Sztuka to część dorobku danego narodu, z którego powinniśmy być dumni. Warto ją promować nie tylko regional

Dalej

Koszt produkcji filmu pełnometrażowego: Dlaczego to jest takie drogie?

Tworzenie filmu lub wideo to niezwykle trudne i czasochłonne zadanie. Nawet jeśli masz odpowiedni scenariusz,

Dalej

Co należy zrobić żeby współpracować z artystami kinowymi?

W gospodarce cyfrowej kreatywni profesjonaliści coraz częściej działają w środowiskach współpracy. Wartość ich

Dalej

Jak wspierać kino niezależne? Dowiedz się jak możesz przyczynić się do jego rozwoju

Wartość kina niezależnego Niezależna kinematografia wykazuje znaczne różnice w stosunku do komerc

Dalej